top of page
Szukaj
  • chmieljarek1

Dlaczego warto przygotować się do egzaminu Cambridge z Yest Centrum Nauczania Języków Obcych?

Egzaminy Cambridge mają za zadanie ocenę kwalifikacji językowych w sposób ustandaryzowany, rzetelny i niezależny. Dzięki temu, certyfikat uzyskany tą drogą stanowi cenne źródło informacji potwierdzające umiejętności językowe. Certyfikaty Cambridge są mile widzianym elementem CV, mogą zwalniać z lektoratów na studiach lub niektórych egzaminów, na przykład wtedy, gdy zamarzysz o studiowaniu w zagranicznej uczelni.

W grupie egzaminów Cambridge, dotyczących języka ogólnego znajdziesz pięć poziomów egzaminacyjnych do, których możesz się u nas przygotować z certyfikowanym lektorem :


1. Key (KET) – poziom podstawowy, odpowiadający poziomowi A2 w skali CEFR

2. Preliminary (PET) – poziom ponadpodstawowy, odpowiadający poziomowi B1 w skali CEFR.

3. First (FCE) – poziom średniozaawansowany, odpowiadający poziomowi B2 w skali CEFR.

4. Advanced (CAE) – poziom zaawansowany, odpowiadający poziomowi C1 w skali CEFR.

5. Proficiency (CPE) – poziom biegły, odpowiadający poziomowi C2 w skali CEFR.


Dlaczego warto zdawać egzamin Cambridge?


Zdanie egzaminu jest niezwykle satysfakcjonującym uwieńczeniem pewnego etapu nauki, wyrażonym w postaci certyfikatu, którym po prostu nie sposób się nie pochwalić. Z pewnością pozytywny wynik egzaminu może również stanowić duży zastrzyk motywacji do dalszej nauki i zgłębiania tajników języka angielskiego. Ocena dołączona do wyniku egzaminu dostarcza także cennych informacji o umiejętnościach, które wymagają szczególnej uwagi podczas dalszej nauki. Co najważniejsze, z uwagi na sposób prowadzenia egzaminów oraz ich międzynarodowy charakter, uzyskane rezultaty stanowią obiektywne i wiarygodne odzwierciedlenie kwalifikacji językowych.

Sprawdzenie i potwierdzenie nabytych umiejętności, to ważny argument za podjęciem wyzwania i podejściem do sesji egzaminacyjnej. Nie zapominajmy jednak o najważniejszym – o wiedzy zdobytej w toku przygotowań. Egzaminy Cambridge są bowiem skonstruowane w taki sposób, aby kompleksowo oceniać wszystkie cztery kompetencje językowe: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu i mówienie.


W związku z tym kandydaci przygotowujący się do swojego egzaminu, pracując nad opanowaniem niezbędnego zakresu materiału, powtarzając i systematyzując wiedzę, robią zauważalne postępy. Sam proces przygotowawczy jest zatem największą zaletą zdawania egzaminu Cambridge – bez argumentu w postaci zbliżającej się sesji egzaminacyjnej dużo trudniej zmotywować się do tak intensywnej pracy.
64 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page