top of page
Szukaj
  • chmieljarek1

Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Sierpień –początek rozterek, rozważań i wątpliwości rodziców przy wyborach, co będzie najlepsze dla mojego dziecka lub dla mnie. Wśród tych dylematów zazwyczaj pojawia się pytanie, gdzie zapisać dziecko na angielski lub gdzie samemu zacząć się uczyć. Jaką szkołę wybrać, czym się kierować i na co zwrócić uwagę? 1. Ile lat szkoła istnieje na rynku?

Co roku powstają nowe szkoły i co roku kilka z nich znika z mapy edukacyjnej. Pozostają tylko najlepsi, tym którym można zaufać, bo przez lata działalności zapracowali sobie na dobrą markę i sympatię klientów. Sprawdź zatem czy szkoła, o której myślisz istnieje co najmniej 27 lat.

2. Co oferuje szkoła? Kurs językowy w dobrej szkole to nie tylko określona liczba godzin zajęć. Dobra szkoła wie, że każdy uczeń ma inne potrzeby, inny styl uczenia się i inne zainteresowania. Stąd tak ważnym elementem jest rozszerzona oferta wewnątrz szkoły proponująca na przykład bezpłatne konwersacje - szczególnie dla uczniów z barierą językową, konsultacje czyli możliwość dopytania lektora o zagadnienia wciąż niejasne, e-learning – dla uczniów dociekliwych, którzy chcą poćwiczyć język poza szkołą, imprezy rozrywkowo-edukacyjne - dla tych, którzy lubią się pobawić, dodatkowe warsztaty przygotowujące do egzaminów (FCE, CAE, CPE czy egzaminu 8-klasisty). Jeśli szkoła proponuje tyle rozmaitych udogodnień, możesz być pewny / pewna, że znajdziesz coś dla siebie lub dla swojego dziecka, co jeszcze bardziej zmotywuje do nauki języka. 3. Kadra nauczycielska Dobór kadry w każdej szkole jest kluczowy. Jeśli w szkole jest metodyk to możesz być przekonany/a, że jest to osoba, która wybiera spośród wielu nauczycieli ubiegających się o pracę właśnie tych najlepszych, którzy mają odpowiednie wykształcenie, umiejętności językowe i dydaktyczne oraz pasję uczenia. Co więcej, lektorzy w dobrej szkole mają możliwości specjalizacji czyli doskonalenia się w nauczaniu określonych grup wiekowych lub poziomów zaawansowania. Dlatego jeśli zobaczysz, że ten sam lektor ma zajęcia z grupą Kids i grupą FCE to zmień wybór szkoły. Dobrze świadczy o szkole jeśli współpracuje z native speakerami (lektorami, których językiem ojczystym jest język nauczany, np. angielski), dzięki którym sprawdzisz się czy już jesteś gotowy na swobodną konwersację w języku obcym czy jeszcze trochę musisz poćwiczyć.


43 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page